Публікації

image

Бачення України 2030: спорт

Представлений документ «Бачення України - реформування та відновлення соціально-гуманітарної сфери у перспективі 2030 року» є результатом роботи більше 100 громадських експертів з різних галузей.

13 серпня 2023 р.
image

Клубна система

Як фінансується спорт у 10 містах Європи

U.Sport вивчив та порівняв моделі фінансування та розвитку спорту у 10 містах Європи. Це порівняльне дослідження має на меті познайомити читача з головними принципами Європейської моделі спорту на практичному прикладі, знайти спільні риси і відмінності та побачити взаємодію зі спортивними управліннями міст очима місцевих мешканців.

16 вересня 2022 р.
image

Заява U.Sport щодо прийняття закону №7719

6 вересня депутати Верховної Ради Україна 317 голосами прийняли поправку до Закону України «Про фізичну культуру та спорт». На перший погляд, дана правка (законопроект під №7719) просто додає нову термінологію (“спортивні змагання” разом зі “спортивні заходи”), відповідно до якої суб’єкти спорту мають отримати право на трансляції спортивних змагань. Але по суті, правка є продовженням старої історії з єдиним футбольним телепулом, яка сьогодні отримала новий поштовх. Вона суперечить принципу фінансової солідарності Європейської спортивної моделі, курс на який Україна задекларувала у сфері спорту, як кандидат на членство в ЄС, а також має всі ознаки лобіювання приватних інтересів.

7 вересня 2022 р.
image

Як змінювався Закон про спорт?

Ми проаналізували всі зміни Закону про фізичну культуру і спорт, щоб глибше зрозуміти куди рухався український спорт за останні 30 років.

31 серпня 2022 р.
image

Клубна система

Чому спортклуби ЄС – громадські організації?

Лікбез з економічної природи спортивних клубів ЄС. Чому переважна більшість клубів – це не бізнес, а неприбуткові громадські організації?

18 липня 2022 р.
image

#governance

Ukraine Recovery Conference

Сьогодні стартувала UkraineRecover Conference у Лугано (Швейцарія). U.Sport долучились до напрацювання експертних рекомендації до Національного плану відновлення України, що були напрацьовані в рамках проекту Реанімаційний Пакет Реформ - РПР. Вперше спорт з‘явився, як окремий напрямок держаної політики, який потребує системних змін. Документ поділений на чотири частини: Аналіз існуючої ситуації в галузі Розділ 1. Рекомендації громадянського суспільства щодо дій влади під час війни Розділ 2. Рекомендації щодо відновлення України після війни Рекомендації щодо розвитку України в стратегічній перспективі до 2030 року.

13 липня 2022 р.
image

#EU

Європейський спортивний форум

U.Sport завітав до найбільшої європейської спортивної конференції

3 червня 2022 р.
image

Клубна система

Як перетворити $1 на $15

Чи може фізична активність українців позитивно впливати на економіку України та що для цього необхідно зробити? Результати першого національного економічного дослідження в спорті, позитивно відповідає на це питання, а запропонований план конкретних дій створює перспективи зростання якості життя українців на тлі збільшення національного ВВП. Незалежні аналітичні центри U.Sport та Український Інститут Майбутього, у співпраці з Big City Lab і Асоціацією спортивного девелопменту провели дослідження, результати якого підтверджують ефективність масового спорту і регулярної фізичної активності, як інструменту, що здатний подовжити тривалість якісного життя українців, знизити витрати на медицину, значно збільшити ВВП України та навіть рівень пенсій у майбутньому.

20 лютого 2022 р.
image

Медалі України на попередніх Олімпійських Іграх

На 7 зимових Олімпійських іграх українські спортсмени здобули лише 8 медалей. Напередодні Олімпіади в Пекіні, яка стартує менш ніж через місяць - 04 лютого, представляємо до вашої уваги коротку статистику результатів та прогноз виступу української збірної. Вперше Україна взяла участь у зимових Олімпійських іграх у 1994 році у норвезькому Ліллехаммері. Всього за 7 Олімпіад з 1994 по 2018 рік було завойовано 8 медалей, у тому числі: 🥇 Золотих - 3 🥈 Срібних - 1 🥉 Бронзових - 4 У середньому на зимовій Олімпіаді українські спортсмени виборюють 1 медаль.

12 січня 2022 р.
image

Бюджет Мінмолодьспорту 2022

Бюджет Міністерства молоді та спорту України у 2022 році становитиме 8.23 ​​млрд грн. Державні витрати на спорт збільшаться порівняно з 2021 роком на 6%. Операційні витрати заплановані у розмірі 7.3 млрд грн, 0.94 млрд грн – субвенції місцевим бюджетам на розвиток інфраструктури та виконання програми «Активні парки – локації здорової України». Основні статті видатків Міністерства молоді та спорту у 2022 році: 🔵 Управління Мінспорту – 109 млн. грн. 🔵 Наукова діяльність – 16 млн грн 🔵 Молодіжна політика – 125 млн грн 🔵 Розвиток спорту серед людей з інвалідністю – 1.

10 січня 2022 р.
image

Дослідження попиту та функціонального наповнення спортивного кластера на ВДНГ

В рамках розробки концепції спортивного кластера на ВДНГ наша команда в партнерстві з Big City Lab провела два дослідження.

12 травня 2021 р.
image

#governance

Співпраця з Департаментом спорту м. Київ

U.Sport бере приклад з MSA. Асоціація масового спорту. і розпочинає співпрацю з Департамент молоді та спорту м.Києва. Чудово, що робота оновленого Департаменту виходить на якісно новий рівень з акцентом на збір даних, аналітику, планування і вивчення кращих практик, як в Україні так і за кордоном. Експерти U.Sport готові надавати консультації з різних напрямків розвитку фізичної активності, спортивної інфраструктури, цифровізації, пошуку і підтимки низових ініціатив в спорті. Рушійна сила змін - об‘єднання та бажання ці зміни впроваджувати!

13 листопада 2020 р.